Bronimy życia i rodziny, czyli kurs w Bielsku-Białej

Kurs prolife Bielsko-Biała

30 marca 2019 w Bielsku-Białej odbył się kurs obrony życia dla odważnych. Wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina przez cały dzień pokazywali jak skutecznie bronić życia i co można zrobić aby powstrzymać falę aborcji w naszym kraju. Zapraszamy do przeczytania relacji jednego z uczestników.

W ostatnią sobotę marca w Bielsku-Białej dane mi było uczestniczyć w kursie dla osób, które podobnie jak ja pragną stawać w obronie życia i normalności, tak często będącej dzisiaj przedmiotem ataków.

Organizatorzy wykazali się pełnym profesjonalizmem. Starannie zaplanowali każdy szczegół wielogodzinnego szkolenia. Ich merytoryczne i praktyczne przygotowanie sprawiało, że kompleksowo odpowiadali na niekiedy trudne pytania innych uczestników. Rozmaitość prezentowanych materiałów: prezentacja multimedialna, filmy, ćwiczenia z wykorzystaniem tablicy oraz wspólna rozmowa kursantów pomogły w aktywny sposób przyswoić wiedzę.

Kurs prolife Bielsko-Biała

Podczas kursu dowiedziałem się tego, w jaki sposób można efektywnie działać na polu prolife, poszerzyłem swoją wiedzę. Teraz wiem, jakie są najczęstsze zarzuty przeciwników normalności oraz nabyłem umiejętność rozprawiania się z argumentacją aborcjonistów.

Szkolenie to nie tylko teoria, ale też praktyczne ćwiczenia, które pozwoliły zweryfikować nasze umiejętności rozmowy i posiadaną wiedzę z istniejącym stanem faktycznym, jak i praktyką działania Fundacji. Przerwy stały się świetną okazją do poznania nowych osób, dla których los nienarodzonych dzieci oraz dobro rodziny są ważne i pragną z całą determinacją włączyć się w obronę tych wartości.

Dariusz Dejneko

Też chcesz podjąć walkę o zatrzymanie aborcji? Dołącz i wspieraj sprawę!

 

Kurs prolife Bielsko-Biała