Domagamy się prawa do życia dla każdego! – pikieta w Toruniu

Nie ustajemy w pokazywaniu prawdy na temat aborcji. Co dwa tygodnie, w niedziele, stajemy przed szpitalem im. L. Rydygiera pokazując brutalność procederu aborcyjnego. Chcemy, aby placówka w Toruniu zaprzestała zabijania nienarodzonych dzieci.

18 sierpnia odbyła się nasza kolejna akcja #ZatrzymajAborcję. W trakcie dwugodzinnej pikiety uświadamialiśmy przechodniów, kierowców, a przede wszystkim personel medyczny o skutkach aborcji. Pokazywaliśmy całą drastyczność tego haniebnego procederu, w którym giną ci najmniejsi.
Nasza akcja zgromadziła 18 osób – pojawili się nowi ludzie, którzy z odwagą dali świadectwo walki o życie poczętych dzieci.

W pewnej chwili podeszła do nas grupa młodzieży, która polemizowała z nami o sensie naszej akcji. Po kilku zdaniach odeszli. Później kilka kierowców rzuciło w naszą stronę nieprzychylne słowa. My jednak dalej trwaliśmy na akcji, bo wiemy, że jesteśmy głosem tych, którzy mówić nie mogą. Widzieliśmy na twarzach wielu przechodniów konsternację, zadumę. Słyszeliśmy też wiele głosów poparcia, co jeszcze bardzo mobilizuje nas do konkretnego działania w obronie nienarodzonych.

Za radą ks. dziekana Stanisława Majewskiego z Torunia rozprowadzamy w kościołach ulotki kursu „Powrót i Odnowa” dla osób borykających się ze skutkami aborcji. Wiele kobiet, po zabiciu dziecka, żyje w ogromnym bólu i poczuciu winy. Syndrom postaborcyjny istnieje, wbrew temu, co mówią feministki. Uświadamiamy, pomagamy i wspieramy. Wiemy, że nasze wysiłki dają efekty!

Prosimy również o modlitwę za ks. Józefa Nowakowskiego, który na naszych pikietach prowadził różaniec w intencji nienarodzonych dzieci. Jest w ciężkim stanie w szpitalu po drugim wylewie. Za wszelkie modlitwy serdeczne Bóg zapłać! Kolejna pikieta przed szpitalem odbędzie się 1 września. Zapraszamy już teraz do udziału w akcji!

tekst: Agnieszka Szumilas

Dołącz do nas

Zachęcamy do włączenia się w nasze działania lub wsparcia nas dowolnymi datkami finansowymi. Najgorsza jest bowiem obojętność ludzka. Obojętność, która jest cichym przyzwoleniem na wciąż występujący w naszym kraju proceder aborcji. Działaj razem z nami! Opowiedz się za życiem!

Przewiń do góry