Dość ideologii LGBT na KUL. Żądamy usunięcia ks. Alfreda Wierzbickiego

Podziel się z innymi!

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej pod gmachem KUL został zaprezentowany samochód z bannerami popierającymi te żądania. Fundacja Życie i Rodzina chce aby ks. prof. Alfred Wierzbicki odszedł z Uniwersytetu.

Podczas konferencji 9 września 2020 zaprezentowaliśmy samochód z przyczepką, na której umieszczono banner informujący o postępowaniu ks. prof. Wierzbickiego. Na portalu https://www.twojepetycje.pl/petycje/zadamy-usuniecia-z-kul-ks-prof-alfreda-wierzbickiego/ własnie ruszyła zbiórka podpisów pod petycją o odwołanie go ze stanowiska na Uniwersytecie.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki poręczył za Margot

Antybohater petycji to kapłan, który w swojej działalności publicznej od lat wypowiada się niezgodnie z nauczaniem Kościoła Katolickiego, promuje ideologię gender, a ostatnio poręczył za podejrzanego o szereg przestępstw Michała Sz., pseudonim „Margot”.

Michał Sz. decyzją sądu przebywał w areszcie w Płocku. Jest podejrzany o rozboje oraz serię profanacji. Promuje ideologię gender twierdząc, że nie jest ani mężczyzną, ani kobietą i każe mówić do siebie jak do kobiety. Współpracuje z innymi bojówkarzami LGBT i inspiruje działaczy tego środowiska do kolejnych zamieszek.

To skandal!

Poręczanie za taką osobę przez wykładowcę katolickiej uczelni jest rzeczą skandaliczną. Wpisuje się w kampanię od dawna prowadzoną przez ks. Wierzbickiego, a mającą na celu oswajanie społeczeństwa z ideologią skrajnej lewicy i przesuwanie debaty publicznej w stronę akceptacji postulatów LGBT.

Do tej kampanii ks. Wierzbicki wykorzystuje autorytet pracownika naukowego KUL. Udziela wywiadów mediom jawnie nieprzychylnym Kościołowi Katolickiemu – nie w celu obrony Kościoła, ale po to, by siać zamęt, co do jego nauki. Matkę Bożą nazywał „matką gender”, o aresztowanym Michale Sz. wypowiadał się per „ona” przyjmując jako własną optykę płci społeczno-kulturowej.

„Katolicka uczelnia nie może zatrudniać do pracy ze studentami osoby, która swoją działalnością publiczną szkodzi Kościołowi. Taka osoba nie będzie miała dobrego wpływu na kolejne roczniki studentów, z którymi pracuje” – powiedział Krzysztof Kasprzak podczas konferencji.

Samochód z bannerem będzie poruszał się ulicami Lublina, tak aby mieszkańcy miasta mieli okazję zapoznać się z działaniami pracownika KUL. Fundacja liczy, że pod petycją skierowaną do rektora KUL podpisze się kilkanaście tysięcy osób.


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż nam to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Podziel się z innymi!

Przewiń do góry