Enoch Burke

Genderowy terror w Irlandii. Nauczyciel trafił do więzienia

Szkoła w Irlandii próbuje złamać sumienie nauczyciela, który odmawia podporządkowania się genderowemu szaleństwu. Enoch Burke został zawieszony po tym, jak odmówił używania dziewczęcego imienia i „neutralnych płciowo zaimków” w stosunku do chłopca. Teraz siedzi w więzieniu. 

Szkoła w Irlandii zmusza nauczyciela do nazywania chłopca dziewczynką

Enoch Burke uczył w Wilson’s Hospital School języka niemieckiego, historii oraz wiedzy o polityce. W maju jeden z jego uczniów rozpoczął proces „zmiany płci” i dyrekcja oczekiwała, że Burke, tak jak inni nauczyciele, zacznie mówić o nim „oni” i używać dziewczęcego imienia. Mężczyzna jako wierzący chrześcijanin odmówił. Udawanie, że chłopiec jest dziewczynką, byłoby niezgodne z jego zasadami. 

Próbują złamać sumienie nauczyciela

Dyrekcja szkoły postanowiła wysłać pracownika na przymusowy urlop do czasu rozmowy dyscyplinarnej, która miała się odbyć w połowie września. Nie zgadzając się z tą decyzją Burke nadal pojawiał się w szkole. Zależało mu, by dalej wykonywać swoją pracę i mieć kontakt z uczniami. Władze placówki – Kościół Irlandii – postarały się więc o… sądowy zakaz zbliżania się do niej! Złamanie zakazu poskutkowało aresztowaniem i doprowadzeniem nauczyciela do sądu. Tam Burke wyjaśnił sędziemu, że sprawa jest „pogwałceniem jego sumienia” i że zamierza nadal uczyć. „Kocham moją szkołę. Jestem tutaj dziś, ponieważ nie będę nazywał chłopca dziewczynką” – dodał. 

Decyzją sądu Enoch Burke ma pozostać w więzieniu dopóki się nie złamie i nie zaakceptuje zakazu zbliżania się do szkoły. Sam oskarżony twierdzi, że przede wszystkim samo zawieszenie go w prawach i obowiązkach pracownika nie ma podstaw prawnych, gdyż nie popełnił poważnego wykroczenia.

„Jeśli pójdę do szkoły i pokłonię się czemuś, co uważam za ewidentnie złe, byłoby to dla mnie wstydem i hańbą” – podkreślił.

Zabezpieczmy nasze dzieci przed ideologią gender

Podobnej presji i łamaniu sumień już teraz są poddawane dzieci w Polsce. Do szkół zgłaszają się organizacje mające prowadzić warsztaty lub wykłady, o których rodzice często nawet nie są informowani. Dodatkowym zagrożeniem jest ukrywanie programu spotkań pod niewinnie brzmiącymi założeniami. „Tolerancja”, „zapobieganie dyskryminacji” czy „akceptacja różnorodności” są popularnymi hasłami ukrywającymi propagandę ideologii gender i LGBT. Pojawiają się także sygnały, że uczniowie oraz nauczyciele są zmuszani, by traktować innych członków społeczności szkoły zgodnie z ich subiektywną deklaracją, a nie faktyczną płcią. Próba zmiany imion i zaimków – to dzieje się coraz częściej. By pomóc rodzicom i dzieciom Fundacja Życie i Rodzina przygotowała oświadczenie dla rodziców, które zabezpieczy dzieci przed ideologią gender w szkole. Dokument można pobrać TUTAJ. Przygotowaliśmy także analogiczne oświadczenie dla samych nauczycieli oraz ekspertyzę dotyczącą ewentualnego zmuszania pracowników szkoły do zmiany imion i zaimków używanych wobec uczniów – dostępny TUTAJ.

Tekst: Klara Kamińska


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Scroll to Top