Grzegorz Matusiak: za bierność ws. aborcji – do dymisji!

Podziel się z innymi!

Deklarował, że projekt Zatrzymaj Aborcję jest priorytetem podkomisji, której przewodniczy. Mija właśnie 8 miesięcy, a w tej sprawie nie zrobił nic. To hańba dla rządzących i całego Sejmu RP. Ruszyła zbiórka podpisów o rezygnację posła Grzegorza Matusiaka z tej funkcji.

„Poseł Matusiak (PiS) mandat posła wykorzystuje do utrzymywania w prawie możliwości zabijania niepełnosprawnych obywateli – sprzeniewierza się tym powołaniu i etosowi parlamentarzysty. Jego działanie rzuca cień nie tylko na jedną podkomisję, ale na cały Sejm Rzeczypospolitej Polskiej.” – mówi Krzysztof Kasprzak z naszej Fundacji.

Odkąd poseł przewodniczy podkomisji mającej zająć się projektem zakazu aborcji eugenicznej, z rąk aborterów życie straciło już prawie 800 niewinnych ludzi! Każdy miesiąc niezdecydowania i niepodejmowania prac nad ustawą Zatrzymaj Aborcję to kolejna setka brutalnych morderstw na niewinnych. To wszystko odbywa się w polskich szpitalach, a podkomisja nie robi nic, aby ten proceder zatrzymać.

„W obliczu faktu, iż uchyla się Pan od obowiązku ratowania dzieci od śmierci, żądam, aby złożył Pan rezygnację z zajmowanej funkcji i z jakichkolwiek prac w podkomisji oraz w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.” – piszemy w petycji.

Petycję możecie podpisać na stronie www.twojepetycje.pl. Nie pozwólmy, aby ludzie, którzy nie potrafią stanąć na wysokości zadania i powstrzymać zabijania w szpitalach bezbronnych dzieci nadal udawali, że wykonują jakąkolwiek pracę! Krew tych niewinnych ofiar to hańba dla posła Matusiaka i całego Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

10 stycznia 2018 roku odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu obywatelskiego #ZatrzymajAborcję. Po pozytywnym głosowaniu został on skierowany do dalszych prac w Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Przez pół roku komisja, ani razu nie obradowała nad jego uchwaleniem pomimo licznych ponagleń i wniosków w tej sprawie.

2 lipca 2018 została powołana podkomisja, która miała zająć się projektem. Jej przewodniczącym został poseł Grzegorz Matusiak z Prawa i Sprawiedliwości. Od tego momentu ustawa #ZatrzymajAborcję została zamrożona, a podkomisja nie przedstawiła żadnego efektu swoich prac.

 

GRAFIKA: Poseł Grzegorz Matusiak do dymisji! Zdjęcie by Adrian Grycuk, CC BY-SA 3.0 pl ( https://goo.gl/bdzDEc )

Podziel się z innymi!

Scroll to Top