KUL dyscyplinuje ks. Wierzbckiego

Podziel się z innymi!

Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II poinformowało, że treść wypowiedzi medialnych ks. dr. hab. Alfreda Wierzbickiego, etyka z Wydziału Filozofii KUL oceni rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich.

Taka decyzja jest zgodna ze Statutem KUL, w myśl którego: „na wydziałach kościelnych Uniwersytetu mogą być zatrudnione jako nauczyciele akademiccy te osoby, które należą do Kościoła katolickiego i odznaczają się nieskazitelnością życia, czystością doktryny i pilnością w pełnieniu obowiązków. Nauczyciele akademiccy, którzy nauczają spraw dotyczących wiary lub moralności, zobowiązani są do wykonywania swoich zadań w pełnej wspólnocie z Nauczycielskim Urzędem Kościoła” (§47.5).

Wystąpienia ks. Wierzbickiego zdecydowanie zaprzeczają nauczaniu Kościoła. Jest tym bardziej oburzające, że mamy do czynienia z kapłanem, pracownikiem katolickiej uczelni i etykiem. Władze KUL przyznają, że wypowiedzi Księdza Profesora działają na szkodę misji katolickiej uczelni.

W ciągu dwóch tygodni pod petycją Fundacji Życie i Rodzina o usunięcie z uczelni ks. Wierzbickiego, podpisało się ponad 6 tys. osób!

Głos tak wielu sygnatariuszy został usłyszany, a uniwersytet podjął konkretne działania na ścieżce dyscyplinarnej. Należy oczekiwać, że także rektor KUL podejmie słuszną decyzję o zwolnieniu z katolickiej uczelni profesora. Jego poglądy nie tylko nie licują z misją „Deo et Patriae”, ale wywołują publiczne zgorszenie i słuszne oburzenie wśród katolików.

Podpisz petycję

Żądamy usunięcia z KUL ks. prof. Alfreda Wierzbickiego!


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż nam to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Podziel się z innymi!

Przewiń do góry