Nauczycielka bezcześci kościół – co na to kuratorium oświaty?

Wielka Sobota. Trwają najważniejsze dla katolików święta. Czas między Wielkim Piątkiem a niedzielą Zmartwychwstania to czas szczególnie pełen powagi i zadumy nad własną grzesznością. W kościele św. Maksymiliana Kolbego w Płocku Grób Pański otaczają hasła związane z przewinieniami.

Wśród „gniewu” czy „agresji” znalazł się też napis „LGBT”, czyli symbol ruchu, który szczyci się tym, co Kościół uważa za grzech – czynami homoseksualnymi. W Wielką Sobotę do świątyni wchodzą Monika Niedźwiecka i Mateusz Goździkowski i umieszczają w Grobie Pańskim tęczowe flagi LGBT. Interweniuje ksiądz, wyprasza aktywistów, oni reagują krzykami i agresją.

Podsumujmy: w miejscu kultu religijnego przerwano nabożeństwo podczas bardzo ważnego święta, wywołano awanturę, zbezczeszczono Grób Pański.

Kim są sprawcy?

Mateusz Goździkowski to aktywista lewicowej partii Wiosna, Monika Niedźwiecka natomiast jest nauczycielką w Zespole Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku. To nie pierwsza jej prowokacja. Podczas pielgrzymki środowisk narodowych pojawiła się z tęczową flagą na Jasnej Górze. Szkoła, w której pracuje Niedźwiecka jest szkołą państwową, a więc obowiązuje ją przestrzeganie Karty Nauczyciela. Przytoczymy poniżej fragment dokumentu zawarty w art. 6, pkt. 5:

[Nauczyciel obowiązany jest]: „dbać o kształtowanie u uczniów postaw moralnych i obywatelskich zgodnie z ideą demokracji, pokoju i przyjaźni między ludźmi różnych narodów, ras i światopoglądów” W miejscu kultu religijnego nauczycielka przerywa nabożeństwo podczas bardzo ważnego święta, wywołuje awanturę, bezcześci Grób Pański. Swoimi czynami wręcz zaprzecza idei „demokracji, pokoju i przyjaźni” między ludźmi różnych światopoglądów.

Do miejscowego kuratorium oświaty skierowaliśmy pismo z zapytaniem o stanowisko wobec tej sprawy i konsekwencje wyciągnięte wobec Moniki Niedźwieckiej. Czekamy na odpowiedź. Będziemy informować o rozwoju sytuacji. Zdarzenia w płockim kościele to kolejny przykład jak środowiska LGBT próbują zmuszać wszystkich do dostosowania się do swoich wymagań. Walczą o tolerancję, a tymczasem ich przedstawiciele sami nie potrafią być tolerancyjni.

Możesz podpisać petycję w obronie proboszcza parafii w Płocku już dzisiaj na stronie www.twojepetycje.pl

Też chcesz podjąć walkę o zatrzymanie propagandy LGBT i obronić rodzinę? Dołącz i wspieraj sprawę!


1 thought on “Nauczycielka bezcześci kościół – co na to kuratorium oświaty?”

  1. Pingback: O tolerancji i szacunku, czyli jak nie być hipokrytą - przegląd działań aktywistów LGBT - Fundacja Życie i Rodzina

Comments are closed.

Przewiń do góry