Pedagodzy powinni być za życiem – pikieta w Krakowie

Krakowscy obrońcy życia działają intensywnie! Oto relacja z siódmej w styczniu pikiety antyaborcyjnej w Krakowie. Odbyła się ona 29 stycznia 2020 w godzinach porannych, naprzeciwko głównego wejścia do Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych w Krakowie.

Wybór miejsca nie był przypadkowy, bowiem ta uczelnia kształci przyszłe kadry pedagogiczne – nauczycieli różnych specjalności, w tym pedagogów specjalnych.

W Polsce dopuszcza się zabijanie nienarodzonych dzieci podejrzanych o chorobę. Jednocześnie kształci się studentów na kierunku pedagogika specjalna, aby przygotować ich do pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Czyż nie jest to poważny dysonans poznawczy i rozdwojenie jaźni? Mamy nadzieję, że udało się nam dotrzeć do umysłów i serc przyszłych pedagogów oraz wykładowców akademickich, którzy mają realny wpływ na kształtowanie postaw studentów.

Cały czas przekonujemy się, że mówienie prawdy nie jest łatwe i często spotyka się z dezaprobatą. Dzieje się tak zresztą nie tylko podczas antyaborcyjnych zgromadzeń. Pamiętamy o przykładzie niezłomnej pani profesor Ewy Budzyńskiej z Uniwersytetu Śląskiego, która ponosi przykre konsekwencje za przekazywanie obiektywnych faktów, m.in. dotyczących człowieczeństwa dzieci nienarodzonych. Mamy nadzieję, że wśród kadry akademickiej krakowskiej uczelni pedagogicznej nie brakuje odważnych i obiektywnych osób, które zapewnią studentom dostęp do rzetelnej wiedzy, nieskażonej tendencyjnymi i zafałszowanymi ideologiami.

tekst: Katarzyna Uroda

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Przewiń do góry