Poseł Matusiak antybohaterem nienarodzonych – pikieta w Żorach

W ostatnie lipcowe popołudnie wolontariusze Fundacji Życie i Rodzina zebrali się w Żorach, aby przekazywać prawdę o procederze aborcyjnym, który wciąż ma miejsce w polskich szpitalach na skutek zamrożonego projektu „Zatrzymaj Aborcję”.

Żory należą do okręgu wyborczego posła PiS Grzegorza Matusiaka, który w szczególny sposób „zasłużył”, aby mówiono o nim w kontekście wzrastającej liczby zabijanych dzieci. Otóż, już od trzynastu miesięcy poseł ten zasiada w podkomisji, mającej procedować projekt, jako jej przewodniczący. Efekt ponad rocznej pracy podkomisji to zaledwie wyłonienie jej przewodniczącego. Warto tutaj dodać, że przez ten niekrótki okres zarówno przewodniczący poseł Grzegorz Matusiak, jak i inni członkowie podkomisji pobierają dodatkowe wynagrodzenie w postaci diet.

Chcąc informować potencjalnych wyborców posła o jego bierności względem życia nienarodzonych na dosyć ruchliwym deptaku, przy skrzyżowaniu wielu ulic, został rozłożony plakat ukazujący skutek poselskiej ignorancji – zabite dziecko. Z megafonu przechodnie słyszeli argumenty za prawną ochroną życia tych niewinnych, bezbronnych dzieci, zagrożonych zagładą przed narodzinami.

Akcja proliferów wzbudzała duże zainteresowanie. Bardzo wielu kierowców i rowerzystów, przejeżdżających obok, znacznie zwalniało spoglądając na antyaborcyjny baner. Można było zauważyć wiele gestów poparcia wobec działania wolontariuszy. Mimo że nie brakowało ludzi, którzy dosyć negatywnie odnosili się do prezentowanego materiału, to jednak przychylne reakcje, spokojne rozmowy i refleksje ludzi nad życiem nienarodzonych oraz totalną ignorancją polityczną przeważały w znacznym stopniu.

Obrońcy życia nie zamierzają ustawać w działaniu, dlatego już niebawem kolejna pikieta, o której będziemy informować na fundacyjnych fanpage’ach oraz twitterze.

tekst: Dariusz Dejneko

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Przewiń do góry