Poznań tłumnie przeciw aborcji

Podziel się z innymi!

Odkąd organizatorzy czarnego protestu przestali udawać, że chodzi im wyłącznie o zachowanie obecnie obowiązującego prawa, protestom zaczęło wyraźnie ubywać uczestników. We wtorek w Poznaniu opowiadali się za nieograniczonym prawem do zabijania dzieci nienarodzonych do 12. tygodnia życia. Na promocję zabijania nie pozostaliśmy obojętni. Organizacje zrzeszone w inicjatywie Poznań Dla Życia przeprowadziły udaną kontrmanifestację w obronie normalności. Bo czymś najzupełniej normalnym jest ochrona wszystkich dzieci, także tych nienarodzonych.

Fundacja Życie i Rodzina, Prawica Rzeczypospolitej i Młodzież Wszechpolska połączyły siły, by zorganizować pikietę we wspólnej sprawie. Nad ponad setką uczestników górowały dwa banery przedstawiające zdjęcia ofiar aborcji: dziecko 24-tygodniowe (tak duże dzieci są zabijane w Polsce z powodu domniemanych chorób) i dziecko 11-tygodniowe, dla przypomnienia jakiego losu chcą dla nienarodzonych uczestnicy zgromadzenia po drugiej stronie placu Wolności. W imieniu tych, którzy jeszcze nie mówią, broniliśmy ich prawa do życia.

Zarówno uczestnicy naszego wydarzenia, jak i tego przeciwnego, wysłuchali naszych przemówień. O tym, że aborcja jest niezgodna z konstytucją i że nie ma w społeczeństwie poparcia dla prawa do zabijania dzieci mówili wspierający nas Bogusław Kiernicki z Prawicy Rzeczypospolitej dr Paweł Wosicki z Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia, i Ziemowit Przebitkowski z Młodzieży Wszechpolskiej. Pisząca te słowa natomiast podkreślała, że trzeba ratować wszystkie kobiety – także te nienarodzone. To one są zupełnie bezbronne wobec narzędzi aborcyjnych. Już teraz ponad 500 dziewczynek zabijają aborterzy w polskich szpitalach każdego roku.

Niestety ruchy proaborcyjne zdegradowały dziecko nienarodzone do roli przedmiotu, z którym można zrobić, co się komu podoba. Przeciwstawiając dziecko kobiecie próbują obrzydzić macierzyństwo. Z drugiego końca placu płynęły do nas, oprócz dudniącej muzyki, oderwane od rzeczywistości hasła. Ani słowa o nienarodzonych dziewczynkach, a to przecież im odbierana jest podmiotowość i godność. Organizacje proaborcyjne manipulują kobietami próbując im wmówić, że potrzebują aborcji, by móc kontrolować swoje życie, i że dla własnej wolności mają prawo w najokrutniejszy sposób pogwałcać wolność drugiego człowieka. Na szczęście większość kobiet rozumie, że aborcja to zabijanie dzieci.

Poznań Za Życiem będzie nadal odważnie stawał w obronie tych najmniejszych i najbardziej bezbronnych. Nie pozwolimy na promowanie zabijania. Dziękujemy panu profesorowi Jackowi Kowalskiemu za wykonanie pięknych pieśni, które wyrażają nasz szacunek do tradycyjnych wartości.

Natalia Klamycka

Podziel się z innymi!

Scroll to Top