Prezydencie! Wycofaj z Sejmu ustawę o aborcji [PETYCJA]

Podziel się z innymi!

Prezydent Andrzej Duda w 2020 roku przeszedł w Marszu dla Życia i Rodziny. Niestety już kilka tygodni później skierował do Sejmu projekt ustawy przywracającej aborcję dla ciężko chorych dzieci. Tymczasem w 2022 roku ponownie pokazał się na marszu i skierował specjalne przesłanie do uczestników manifestacji. Piszemy więc do Niego, aby wycofał swój projekt.

Kreowanie się na obrońcę życia, podczas gdy w Sejmie dalej leży prezydencki projekt o aborcji – jest niedopuszczalne! Piszemy do Prezydenta, aby natychmiast wycofał z Sejmu swój proaborcyjny projekt!

TREŚĆ PETYCJI PT. „Prezydencie! Wycofaj z Sejmu ustawę o aborcji”

Panie Prezydencie!

Dwa lata temu po raz pierwszy wziął Pan udział w Marszu dla Życia i Rodziny dając nadzieję, że będzie Pan osobiście baczył, by nienarodzone polskie dzieci miały prawo do życia. Kilka tygodni później Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że aborcja eugeniczna nie może być w Polsce legalna. Wówczas – zaledwie tydzień po historycznym wyroku TK – złożył Pan do Sejmu projekt ustawy przywracającej do prawa eugenikę. Zaproponowane przez Pana przepisy są nieludzkie – przewidują możliwość zabicia każdego dziecka, u którego rozpozna się bliżej niesprecyzowaną śmiertelną wadę lub chorobę. Stoją w sprzeczności z polską Konstytucją, wyrokiem TK, prawami człowieka i zwykłą przyzwoitością.

Jak pogodzić manifestowanie za życiem ze składaniem proaborcyjnej ustawy?

W tym roku skierował Pan do uczestników marszu pozdrowienie, w którym wyrażał Pan radość z tego, że ulicami Warszawy przechodzą obrońcy wartości takich jak życie i rodzina. Życzył Pan im wszystkiego dobrego. Najlepsze, co może spotkać obrońców życia, to zabezpieczenie dzieci przed aborcją.

Dlatego żądam, aby natychmiast wycofał Pan z Sejmu projekt ustawy o aborcji. Deklarowanie poparcia dla życia w połączeniu z działaniami, które temu życiu się sprzeciwiają, jest niewybaczalne. Dzieci – niezależnie od stanu zdrowia – są pełnoprawnymi obywatelami Rzeczypospolitej i nie wolno pozbawiać ich podstawowych praw człowieka.

Z poważaniem,

…………………………………

Podziel się z innymi!

Scroll to Top