Prezydent Lublina zakazuje Straży Miejskiej pomagać katolikom w czasie "czarnych protestów"

Prezydent Lublina zakazuje Straży Miejskiej pomagać policji w czasie „czarnych protestów”

Prezydent miasta Lublin – Krzysztof Żuk wydał skandaliczną decyzję. Zakazał Straży Miejskiej pomagać Policji przy ochronie kościołów i mieszkańców miasta przed agresywnymi „czarnymi protestami”. W momencie, gdy atakowani są wierni, kapłani i budynki kościelne – gospodarz miasta nie troszczy się wystarczająco o zaprowadzenie porządku w mieście. Piszemy do niego petycję!

Wydarzenia ostatniego tygodnia związane z tzw. „czarnym protestem” wzbudzają uzasadniony niepokój mieszkańców Lublina. Środowiska lewicowe i feministyczne dokonują ataków na świątynie, obrzucają wyzwiskami osoby duchowne, niszczą i profanują miejsca sakralne, zakłócają nabożeństwa. Stanowią realne zagrożenie dla życia i zdrowia gromadzących się w świątyniach wiernych.

Prezydent Lublina zakazuje

Oburzenie jest uzasadnione. Jako włodarz miasta Krzysztof Żuk wydał oświadczenie zapowiadające, że Straż Miejska, będąca organem podporządkowanym przez wojewodę Policji, nie będzie wspierać jej w interwencjach związanych z odbywającymi się strajkami. Monitorowanie i rejestracja ich przebiegu przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego nie stanowi wystarczającego zapewnienia bezpieczeństwa uczestników i mieszkańców Lublina.

Wnosimy o zmianę podjętej decyzji i przywrócenie Straży Miejskiej do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji. Petycję możecie podpisać na www.twojepetycje.pl.

Podpisz petycję!

Do prezydenta Lublina o zaprzestanie blokowania działań Straży Miejskiej podczas „czarnych marszy”

Nie ulega wątpliwości, że postawa Pana Prezydenta wobec wydarzeń związanych z realnym zagrożeniem dla mieszkańców miasta zachęca ich organizatorów do podejmowania tym bardziej brutalnych i agresywnych działań w przestrzeni publicznej.

Stanowisko Pana Prezydenta z pewnością będzie miało wpływ na decyzje wyborcze mieszkańców miasta. Informacja zostanie przekazana zwłaszcza do lubelskich parafii i innych środowisk zaniepokojonych obecną sytuacją na ulicach naszego miasta.


Nie bądź obojętny!  Wspieraj działania Fundacji! Jeśli uważasz, że to co robimy, jest dobre i słuszne, pomóż nam to kontynuować! Nawet niewielkie wpłaty mają znaczenie. Numer konta: 47 1160 2202 0000 0004 7838 2230

Scroll to Top