STOP dla finansowania in vitro w Lublinie z pieniędzy publicznych – zbieramy podpisy pod petycją.

STOP in vitro w Lublinie

STOP in vitro w Lublinie

Władze Lublina w ostatnich miesiącach zapowiedziały wprowadzenie miejskiego programu dofinansowania zapłodnienia in vitro. Fundacja Życie i Rodzina rusza ze zbiórką pod petycją, która ma zablokować ten program, jednocześnie proponuje lepsze rozwiązania. W piątek, 13 grudnia 2019 pod lubelskim Ratuszem odbędzie się konferencja prasowa poświęcona tej sprawie.

Urzędnicy chcą przeznaczyć publiczne pieniądze na metodę, która nie tylko nie leczy niepłodności. Jest najczęściej nieskuteczna, a także obarczona dużym ryzykiem obciążenia dziecka chorobami genetycznymi.

„Radni planują pieniędzmi podatnika dofinansować kliniki sztucznego rozrodu, bo to one zarabiają na produkcji dzieci z probówki – niezależnie od tego, czy procedura zakończy się urodzeniem dziecka czy też nie. Dlatego mówimy: STOP in vitro w Lublinie! i podejmujemy konkretne działanie – petycję, która ma zablokować wydawanie pieniędzy Lublinian na sztuczny rozród ludzi.” – mówi Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.

Proponujemy inne rozwiązania, które naprawdę leczą niepłodność, oraz są bardziej godziwe ze strony moralnej. A także od strony ekonomicznej.

Jest już gotowa strona www.stopinvitrowlublinie.pl na której można przeczytać treść petycji z uzasadnieniem, a także pobrać kartę do zbierania podpisów.

W piątek, 13 grudnia o 11.30 pod Urzędem Miasta w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Krzysztofa Kasprzaka i lubelskich wolontariuszy z Fundacji Życie i Rodzina rozpoczynająca zbiórkę podpisów.

DOŁĄCZ DO NAS!

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

Przewiń do góry