Tarnów: Fundacja Życie i Rodzina przeciera szlak

Podziel się z innymi!

10 lipca 2020 wolontariusze Fundacji zagościli w Tarnowie. Niesamowicie mocne słońce i skwar miejski nie przeszkodziły w podjęciu krótkiej modlitwy i w godzinnej pikiecie antyaborcyjnej.

Wolontariusze fundacyjni stali z banerem, na którym widniało zdjęcie zabitego człowieka. Człowieka, któremu w trakcie aborcji odebrano możliwość dalszego życia, którego zabito bez pytania o zgodę i bez znieczulenia ─ bo tak za niego zadecydowali inni.

Przekaz z baneru uzupełniony był nagraniami dźwiękowymi, które rozchodziły się po tarnowskim Rynku. Skłaniały one do refleksji nad barbarzyństwem praktyk aborcyjnych, w dalszym ciągu ciążących nad Polską i stanowiących śmiertelne zagrożenie dla niepełnosprawnych, nienarodzonych jeszcze dzieci.

 

Widzieli nas przechodnie

Reakcje ludzi były różne. Często podchodzili do nas, by okazać poparcie. Poprzez pokazanie kciuka w górze sygnalizowali, że rozumieją i popierają rozszerzenie prawa do życia dla najbardziej bezbronnych. Były także gesty wrogie lub prześmiewcze, lecz stanowiły mniejszość.

Nas w sposób szczególny interesuje odzew wśród polityków, od których obecnie zależy los obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej #ZatrzymajAborcję. Poprzez pikiety przypominamy im o tym.

 

Co zrobią politycy?

Tarnowska akcja miała miejsce w okręgu wyborczym nr 15, z którego została wybrana poseł Urszula Rusecka – przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny. Komisja ta wraz z Komisją Zdrowia przetrzymują #ZatrzymajAborcję, w ten sposób blokując tą inicjatywę ochrony życia dzieci niepełnosprawnych. Pikietami chcemy przyczynić się do tego, by projekt ten został wreszcie odblokowany i w szybkim tempie wdrożony w życie. Aby tak się stało, potrzebne jest działanie poseł Urszuli Ruseckiej. Stoi ona przed szansą przyczynienia się do cywilizacyjnego przełomu. Przed szansą wprowadzenia prawnej ochrony nienarodzonych dzieci podejrzewanych o niepełnosprawność bądź wady. Czy z tej szansy skorzysta?

W dalszym ciągu będziemy działali na terenie okręgu nr 15 (Tarnów). Wyborcy z tego okręgu mają prawo wiedzieć, czy poseł Urszula Rusecka podejmuje działania na rzecz dzieci, czy też popiera aborcję dokonywaną na osobach niepełnosprawnych.

 

Tekst: Marcin T. Nowak

***

Nie bądź obojętny! Wspieraj obrońców życia w Polsce – nie pozwólmy, aby zabijanie najsłabszych było nadal obowiązującym prawem. Dzięki Twoim datkom możemy skuteczniej pokazywać prawdę o aborcji i bronić życia oraz rodziny. 

 

 

Podziel się z innymi!

Przewiń do góry