To są ludzie i nie wolno ich zabijać! Dziś Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

Podziel się z innymi!

21 marca obchodzimy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Z tej okazji uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych zostali ugoszczeni w Sejmie RP przez Roberta Winnickiego i Kaję Godek.

Przechodząc sejmowymi korytarzami, niecodzienni goście mogli zobaczyć z bliska miejsca, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje o losach Polski. I jej obywateli. Także te, które dotykają bezpośrednio ich życia.

„Świetna ekipa! Michał bardzo spostrzegawczy, Tomek świetnie obeznany w historii, Ola komentująca z uśmiechem sejmowe budynki i stale życzliwa Maja wraz z dwójką opiekunów, panią Sylwią i panem Leszkiem.” – powiedział poseł Winnicki.

Warto podkreślić, że jedną z głównych przyczyn aborcji w Polsce jest wykrycie niepełnosprawności u rozwijającego się dziecka. W tym kontekście zakrawa o hipokryzję postawa wielu polityków, którzy z jednej strony wyrażają poparcie i współczucie dla osób z Zespołem Downa jawnie, bądź ukrycie popierają aborcję eugeniczną blokując #zatrzymajaborcję. Kiedy nadejdzie koniec kłamstwa i dwulicowości?

„Wizyta w Sejmie polskich obywateli z niepełnosprawnościami powinna przypomnieć politykom po co są. Mają stać na straży Konstytucji i Polaków. A przecież każdy Polak i każda Polka zasługuje być żyć. Rządzący nie mogą dłużej pozwalać na zabijanie dzieci z niepełnosprawnościami!” – powiedziała Kaja Godek.

Wiele osób z Zespołem Downa nigdy nie będzie miało szansy na zobaczenie Sejmu i Senatu. Zostały zamordowane w łonach matek, a to wszystko przy przyzwoleniu Państwa Polskiego i partii rządzącej. Dzisiejsze święto pokazuje, że ochrona KAŻDEGO życia jest fundamentem zdrowego społeczeństwa. Dosyć zabijania!

https://twitter.com/GodekKaja/status/1108636110677331973

Podziel się z innymi!

Scroll to Top